Novinky z továrny Google

Google EarthGoogle stále jede na plné obrátky a přichází s různými zajímavými novinkami. Namátkou mohu jmenovat letecký simulátor, M-velope nebo další vylepšení programu pro správu médií – Picasa.

Za prvé – letecký simulátor

V uplynulých dnech se objevily některé zajímavé novinky v aplikacích, které Google nabízí. První z nich, která mne osobně asi nejvíce zaujala, je letecký simulátor integrovaný (schovaný) v Google Earth. Máte-li verzi Google Earth 4.2 nebo vyšší, můžete si jej vyzkoušet. Stačí kliknout na mapu (zeměkouli) a stisknout klávesovou zkratku Ctrl+Alt+A. Objeví se nastavení před spuštěním simulátoru, kde si vyberete jeden ze dvou typů letadla a startovní pozici. Lze startovat i z aktuálního pohledu na mapu.

Ovládání letadla je poměrně jednoduché – špiky, G (podvozek), F a Shift-F (klapky), PgUp a PgDn motory atd. Písmenem H vyvoláte nápovědu. Co jsme s kolegou postrádali bylo vyrovnání kniplu, takže jsme zatím létali pořád do stran.

Za druhé – E-mailová zpráva v rukou z celého světa

Druhou novinkou, kterou bych zmínil, je M-velope video. Jde o video na Youtube spojené z uživateli zaslaných částí. Principem a zadáním byl pohyb obálky s červeným písmenem M, která je smybolem Gmailu, zleva do prava v několika vteřinách. O co bude video obohaceno byl úkol pro uživatele. Jak se jej zhostili najdete na adrese nápovědy Gmailu.

Za třetí – Picasa a boj mezi štítky a složkami

Třetí změnou, úpravou nebo tipem, který zmiňuji, je rozdělení složek v nové verzi programu Picasa. Kromě možnosti přidávat uživatelské výběry a vytvářet tím vlastně virtuální složky přibylo automatické roztřídění obsahu již existujících složek, resp. oddělení neobrázkových souborů od obrázkových. Videa tedy najdete v jiné složce a jsou tak lépe přístupná, snadno k nalezení a zároveň nepřekážejí při přohlížení fotografií.

No Comments! Be The First!

Leave a Reply