Ať nekešují, když to neumí!

Vrátili jsme se z částečně kešovací dovolené a tak jsem se rozhodl shrnout pár poznámek ke kačerům, kteří to nedělají správně.
Článek jsem nazval podle výroku Gilly8, který pronesla na základě mého rozčilování nad logováním u některých keší.

Co je špatně a jak to zlepšit?

Špatně je, když kačer zapisuje do logu trekovací číslo travel bugu nebo geocoinu. Záznam typu: IN: PC1234 OUT: A38GXF je šílenost. Proč? Protože zveřejňovat trekovací číslo znamená dát ho k dispozici všem, kteří toho pak mohou zneužít a mohou si coin nebo TB lognout, aniž by jej viděli, nebo ještě hůř – od někud jej fiktivně odnést a udělat v tom majiteli slušný hokej. Tohle prostě, prosím, ne.

Co dalšího mě může vytočit?

Když majitel keše nerespektuje obvyklé zvyklosti. To, že se keš nenachází v dobrém stavu se majitel dozví z logů, které by měl číst. Implicitně mu chodí všechny a nedá se jejich odběr zrušit. Když tedy dochází (nebo došel) logbook, měl by majitel zajistit výměnu. Pár záznamů navíc se dá vydržet, ale nosit si vlastní papírky je u obvyklých keší nedůstojné.

Velikost keší

Když je velikost mikro, očekávám přibližně krabičku od filmu. Když je to small, čekám něco trochu většího. Kolem objemu 1 litru už je to regulárka. Keš, která je velikosti menší, než 1x1x1 cm by neměla být označena jako mikro! Taková keška má být velikosti Other.

Nesmyslné podmínky

Dávat k tradiční keši podmínky nedává smysl. Pokud chce autor limitovat možnosti logování keše, má založit typ Unknown nebo také tzv. Mystery. TB Hotel je „typ“ cache, který umožňuje volnou výměnu TB/GC a to bez ohledu na množství. Cílem kačerů by mělo být TB a coinům pomoci k pohybu. Nezáleží na tom, jestli přinesu víc nebo méně, než odnesu. Zároveň vkládáním TB nebo GC nezvyšuji cenu keše, takže je nemohu vyměňovat za jiné netrackovatelné věci!

Nesmyslné jsou někdy i podmínky u cestování travel bugů a geocoinů. Majitel by měl přemýšlet, než podmínky, které nelze splnit, do popisu trackovatelného předmětu napíše.

Tak to je pro dnešek asi vše, co mě ke geocachingu napadlo. Snad se to zlepší. Doufejme.

No Comments! Be The First!

Leave a Reply