Západ slunce za Webexpo 2009

webexpo2009-logoZapadá slunce za posledním dnem letošního ročníku největší konference o webu ve střední Evropě – Webexpo 2009. Všichni už se rozešli domů a Provozně technická fakulta ČZU pomalu utichá a vrací se do svého běžného provozu.

Jak to všechno proběhlo?

Příprava Webexpo probíhala v podstatě už od loňska. Samozřejmě se s krátícím se časem stupňovala a poslední dny byly docela náročné. Z naší strany to znamenalo zajistit prostory – s tím se muselo začít už v březnu, aby bylo v tolika sálech volno. Významnou měrou se na tom podílel proděkan Provozně ekonomické fakulty ČZU – Martin Pelikán, který s ostatními proděkany ostatních fakult vyjednal změny ve výuce. Moc děkujeme.

Další věc byly obědy. Ty si vzal na starost Petr Benda (@petricius), který vyjednal extrémně rychlý způsob odbavení návštěvníků. Poučili jsme se z loňského problému s dlouhou frontou. Do programu byla zároveň zařazena delší přestávka, aby se všechno stihlo. Hlavu nám při vyjednávání trochu zamotal Vašek Stoupa, když se měnila rozhodnutí o tom, jak vlastně má oběd vypadat. Nakonec to všechno dobře dopadlo a myslím, že i účastníkům snad chutnalo. :-)

Dá se říct, že několik týdnů se připravovaly balíky a balíčky různých propagačních materiálů, které patřily do tašek pro naše příchozí. Krabice se mi hromadily v kanceláři. Obden mě někdo sháněl, že mám zásilku na podatelně, nebo že někde čeká messenger. Jeden balíček jsem přebíral i u samoobsluhy po cestě domů. :-)

Když se měly začít balit tašky, nastal jeden malý problém: nebyly. Naštěstí se brzy našla správná krabice a vše bylo v pořádku.

Příprava techniky

Techniku na ČZU zajišťoval Odbor informačních a komunikačních technologií. Síťaři zajistili volný přístup k wifi síti s názvem „webexpo“ a pro přednášející, kteří dodali své MAC adresy byl k dispozici Internet i prostřednictvím kabelu. Bohužel ji někteří nestihli dodat včas, nebo ji neposlali vůbec a pak se museli spoléhat na wifinu, která byla často velkým počtem návštěvníků přetížena.

Týden před zahájením Webexpo jsem Vaškovi Stoupovi slíbil, že připravím publikační systém, kterým budeme zobrazovat aktuální informace na obrazovkách, které jsou rozmístěny v areálu. Systém jsem si rozmyslel a naprogramoval (bohužel z velké části v průběhu čtvrtečního školení Marka Prokopa – @MarekP). Důležité ale bylo, že návštěvníci měli k dispozici aktuální program a spoustu dalších informací. Celkem bylo využito 4 velkých obrazovek a 4 projektorů v přednáškových sálech. V každém sále už máme k dispozici 2 projektory, tak jsme jeden využili pro prezentace, druhý pro logo a o přestávce program. :-)

Záběr z naší režie, včetně řízení projektorů, se objevil i v sestřihu z druhého dne na Youtube.

Na tomto místě chci poděkovat kolegům ze Střediska podpory uživatelů OIKT ČZU, kteří mi dali přes VNC přístup k obrazovkám a umožnili tím zvýšit komfort konference. :-)

V pátek před zahájením jsme začínali hned ráno. @Petricius byl na místě dokonce už v šest. I já jsem se v noci budil a nemohl dospat. (Teď bych zase spal pořád… :-) )

Vyřešily se poslední formality a proběhla příprava kamer, zapojení techniky, rozmístění směrových cedulek (děkujeme školníkům)…

Naše středisko podpory elektronického vzdělávání zajistilo záznam dvou sálů. Auly a SIC. Později se kamera ze SIC přesunula do EII a EIII. Druhou HD kameru zapůjčili kolegové z IPC ČZU.

Na místě se v pátek objevili také kolegové z AVC-ČVUT, kteří zaznamenávali přednášky v EII.

Organizaci hostesek a brigádníků zajišťovala Jana s Pavlem, kteří se postarali o skvělé zajištění veškerého provozu. Pavel se při některých akcích sice občas chytal za hlavu a nevěřícně s ní kroutil, ale nakonec vždy všechno dobře dopadlo.. :-)

Akce

Super akce byla v sobotu a můžeme ji nazvat: „Pizzy na Kruháč“. Do poslední chvíle jsme nevěděli, jak to dopadne. Objednávky musely být vyřešeny rychle a hlavně tak, aby pizzerie vše stihla. Naše obavy se naštěstí nevyplnily a dopadlo to výtečně. Pizza byla dobrá a Vašek byl spokojený, že měl bezdrátový mikrofon, aby mohl dělat živé rozhovory. :-)

Co se mi osobně hodně líbilo byly akce od Ivany a Igora Dvorských. Fotografování a točení videa. Igor skvěle sestříhal první den a hned druhého dne jsme jej mohli z Youtube pouštět na projektory a panely, druhý den zvládl v neděli ráno a hned jsme jej také promítli.

My jsme kromě záznamů ze sálů natočili záběry s oponou a Webexpem v Aule. Jsem zvědavý, jestli je Igor využije a objeví se v některém z budoucích videí. Soukromě jsme to nazvali „pohřeb Webexpo“. :-)

Jinak jsem rád, že jsem se zase viděl s Martinem Hassmanem, Marií Grafovou, týmem H1 včele s Markem Prokopem, který moderoval, a mnoha dalšími.

Webexpo mělo letos šťávu. A příští rok chce Vašek nafouknout ještě víc.. Uvidíme.

Spolupráce byla dobrá, tak proč ne? ;-)

Záznamy z Webexpo 2009

Pokusíme se zaznamenaný materiál zpracovat co nejdříve a jakmile to budeme mít hotové, tak je postupně zveřejníme. Informovat o tom budeme prostřednictvím Twitteru na @spevoiktczu.

Zajímavé hlášky

Vybral jsem pár zajímavých a vtipných hlášek z Twitteru a pár odkazů na kolegy, kteří už také něco sepsali.

Odkazy

Díky všem za účast a spoluorganizátorům i všem technikům za příjemnou spolupráci.

Vašek

3 Comments to 'Západ slunce za Webexpo 2009'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Západ slunce za Webexpo 2009'.

  1. admin said,

    Přidávám odkaz na článek Radka Pavlíčka: http://poslepu.blogspot.com/2009/10/jak-bylo-na-webexpo-2009-zhodnoceni.html

  2. admin said,

    Větrovka píše své zážitky na http://vetrovka.cz/webexpo-neni-jen-pro-geeky

:: Trackbacks/Pingbacks ::

  1. Pingback by WebExpo 2009 – deň tretí | alian.info - on Říjen 22nd, 2009 at 16:54

Leave a Reply