V mezičase WebExpo 2011

Letos se poprvé neúčastním WebExpa jako spoluorganizátor, ale mohu si plně užít roli běžného návštěvníka.

Právě jsme v mezičase, tedy mezi prvním a druhým dnem, a tak je chvilka na krátké zhodnocení toho, co proběhlo a jak jsem to viděl. Rozšířená registrace letos prý neměla žádné větší problémy pojmout v podstatě stejný počet návštěvníků jako loni. (Podařilo se přihlásit více než 1100 lidí.) WebExpo se poučilo, že je třeba to opravdu posílit a vyplatilo se. :-) Z přednášek jsem zastihl například @jantichy, který byl (jako vždy) sázkou na jistotu.

Ředitel WebExpo, Vašek Stoupa, procházel chodbami VŠE spokojeně a hned u registrace mne vítal. Zdá se, že všechno proběhlo tak jak mělo a přípravy konference vypilovaly slabá místa.

Pohled na catering: Klasika v podobě Miguel Caffé a čaje od Tomáše Brýla nesměly chybět. K tomu byly navíc chlebíčky, sladké a slané pečivo, vody, točená kofola a malinovka a možná ještě něco, co jsem přehlédl. V tomhle směru vidím další rozšíření.

Pohled na stánky: Ze stánků, kterých bylo více, jsem se nejprve zastavil u GUGu, kde držela stráž Dana Léw s Tomášem Holasem. GUG zde prezentoval různá zařízení a natáčel názory vývojářů. Za rozhovor mohli získat tričko. Z dalších větších stánků zde svítilo MojeID a o maškarní se staral Microsoft. Ten totiž zvolil za dress code „military“- měli tam vojačky a vojáky – a Štěpána. (U něj byla trochu škoda, že si nevzal uniformu generála.. :-) ) Prezentovali Kinect, roboty a MS Flight Simulator. Měli pěkně udělaný cockpit, ale byla to myslím Cessna (podle ovládání a garmin GPSky), a já bych na Ruzyni radši přistával s něčím, co není propeller – třeba s mým oblíbeným B-737. Co byla trošku škoda je, že Ruzyni měli v základní verzi a neměli stažený nějaký doplněk, protože základní schéma pražského letiště v MS FSX není nic moc. A krásně vymodelované LKPR (PRG) se dá stáhnout a vypadá opravdu moc dobře. (Tak a konec básní o létání… :-) ) Poměrně dobrou show dělal také čtyřmotorový vrtulníček ovládaný iPadem. Ale to už jsem zas u létání.. :-)

Dále mne (tak jako asi většinu účastníků) potěšilo setkávání s lidmi. Věřím, že mnozí přišli třeba i jen kvůli tomu.

Potěšilo například setkání s Michalem Krutišem u stánku H1.cz. Nebo pokec se @sotikem.

Na chodbách jsem pak potkal tolik známých lidí, že si teď na všechny ani nevzpomenu.. :-)

Zajímavá diskuse se strhla u stánku Seznamu – Filip Hráček a Jan Tichý tam debatovali o funkci, která byla na plakátu. (Šlo o rafinovaně napsaný výpočet faktoriálu v JavaScriptu. – Funkce se například jmenovala „_“.)

Co se týká oběda, 1000 lidí najednou žádná menza zvládnout prostě nemůže. Výdej probíhal na 2 (možná špičkově 3) okénkách a kuchaři se snažili a byli plní optimismu. (Výčep piva dokonce lákal čekající ve frontě, aby nečekali na jídlo a vyrazili rovnou k němu.. :-) ) Po druhé hodině došly řízky a zbýval guláš a ovocný „maxi“ knedlík. O knedlíku někdo psal, že v něm není moc náplně, dal jsem si tedy guláš. Ten byl dobrý. Kdo šel na oběd hned po přednáškách, ten si musel vystát docela dlouhou frontu. Kdo si počkal až nebude fronta, neměl řízek. Šlo o volbu priorit. :-) Uvidíme zítra.

Po obědě se vydávala trička a hrnečky. Kdo přišel později už měl na výběr jen tričko pro grafiky a pro businessmany. Tak jsem se stal businessmanem, tedy vlastně dealerem. Na zádech je napsáno „love to deal“. :-) (Tak až mě v tom tričku uvidíte postávat před školou, nevolejte, prosím, policii – je to jen tričko z WebExpa. ;-) )

Také se rozdávaly slibované hrnečky. :-)

Co se týká přednášek – zejména z technologického hlediska: WebExpo letos vytvořilo pro každou přednášku vlastní twitter hashtag. Ve stylu #we11abcdef23. Nebyl jsem na úvodní keynote, takže přesně nevím, kde ten hashtag mám vzít, pokud se nedívám zrovna na net do programu.. Ale osobně si myslím, že ho lidé moc nevyužijí.. Uvidíme, necháme se překvapit. (Za dnešek je použilo jen 38 unikátních twitteristů. Retweety jsem z toho vyjmul.) Další novinkou byla možnost hodnocení přednášek smskami. (Jako autobusů ve Student Agency.. :-) ) Uvidíme.

Mezi přednáškami jsou promítány upoutávky – to mi přijde jako dobrá věc – a hraje tam 8-bitová muzika. Sám jsem s ní žádné problémy neměl, ale věřím, že když ji někdo musí poslouchat celý den, že se mu může zošklivit. Tématicky ale fajn.

Určité rozhořčení bylo u placení streamingu z přednášek. Je-li placená konference, asi se není čemu divit, že se platí i přenos z ní.. Možná by bylo dobré dát nějakou ukázku zdarma, ale co jsem vyrozuměl, @streamhosting na tom pracuje.

Jednu chvíli (cca v 11:45) se také zdálo, že je možné se znovu pokusit prolomit hranici 250 checknutých uživatelů ve foursquare. Eliška proto oživila svůj loňský pokus o superswarm a vyhlásila nové venue na 14tou hodinu. Nakonec se tu čeklo celkem 107 lidí (104 do intervalu 3 hodin). Takže pokus se nevydařil, ale mluvit se o něm asi tolik nebude, protože nenastalo nic kontroverzního. Škoda, že k pokusu nebyla podpora od organizátorů WE, protože počet foursquaristů od loňska vzrostl cca na dvojnásobek a šance superswarmovat tu byla. Nevadí, jindy. :-)

Nezdržel jsem se až do rautu od Perfect Cateringu, což je jistě škoda, ale i tak celý dnešní den hodnotím za vydařený a za hlavní splněný cíl WebExpa 2011 považuji networking.

Dnes jsem na WebExpo potkal rovněž i naše současné i bývalé studenty, včetně svých diplomantů.

Těším se na druhý den.

Aktualizace: Přečtěte si i moji zprávu z druhého dne „Západ slunce za WebExpo 2011„.

Po skončení WebExpa se chystám o něm přinést také zajímavé informace ze světa sociálních sítí. ;-)

One Comment to 'V mezičase WebExpo 2011'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'V mezičase WebExpo 2011'.

:: Trackbacks/Pingbacks ::

  1. Pingback by Západ slunce za WebExpo 2011 | brtnik.info - on Září 25th, 2011 at 22:07

Leave a Reply